Home / PAMM Hesap Nedir?

PAMM Hesap Nedir?

Kar Dağıtım Para Yönetimi (PAMM)

PAMM, yatırımcı (müşteri) adına yatırım yöneticileri (hesap yöneticileri) tarafından yönetilen hesap hizmetleri yürütmenin bir yöntemidir. Bu süreç, genellikle, yatırımcıdan para alan hesap yöneticilerinin, EA’lar aracılığıyla (uzman danışmanları) manuel ticaret veya otomatik ticaret yoluyla isteğe bağlı ticaret hizmetleri yürütmelerini bir aracı (broker) tarafından sağlayan bir sistemdir.

Niçin bu hesap yönetimi ?

PAMM hesapları, yatırımcıların yüksek bir sermayeye sahip olmamasına rağmen ticaret stratejilerine / sistemlerine yatırım yapmalarını sağlar. Hesap yöneticileri için, PAMM hesapları, yönetilebilir havuzlarda birden çok müşteri kazanmayı sağlar ve bu müşterilerin hesaplarını yönetmeye olanak sağlamaktadır. Müşterilerinin yatırdığı Depozito ne kadar yüksek olursa toplam kâr oranı o kadar yüksek olur.

Hesap yöneticisinin tüm kazançlarını ve kayıplarını içeren ticaret faaliyeti, yönetilen hesaplar arasında aynı orana göre ayrılır.

Döviz ticaret stratejileri, PAMM sistemlerini büyük bir yatırımcı grubu arasında dağıtan ve kısa vadeli oynaklığa karşı daha fazla hoşgörü sağlayan büyük bir araç haline getiren, değişken piyasa koşullarında çok dar marjlarda karlılık elde etme eğilimindedir. PAMM yatırımcıları hesaplarına müdehale imkânları bulunmaz, ancak hesap yöneticileri (veya para yöneticisi) bir ticareti kapattığında, yatırımına karşılık gelen bir kâr veya zarar hesaba otomatik olarak yansır.5412138194 code activated